سنگ معدن و روش های کشف و استخراج

سنگ معدن سنگی ناخالص است که با انجام مراحلی بر روی ان یه شکلی زیبا و قابل استفاده در می اید تاکنون روش هاي مختلفي براي استخراج سنگ هاي تزييني و نما ابداع و به کارگرفته شده است حال چندین مورد از این روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم

روش های اکتشاف

در همه این روش ها ما از خواص مواد معدنی و دانش لیتوسفر برای تعیین مکان آنها در زیر زمین استفاده می کنیم ، بدون اینکه خودمان زیر زمین برویم.

به طور کلی تعدادی از تکنیک های اکتشافی استفاده می شود و سپس نتایج مورد مقایسه قرار می گیرد تا ببیند آیا مکانی برای استخراج مناسب است. سنجش از دور اصطلاحی است که برای به دست آوردن اطلاعات از راه دور استفاده می شود.

استخراج سنگ معدن

وقتی ان را از معدن خارج میکنند ، هنوز ماده مفیدی نیست . بیشتر سنگ معدن ها ترکیبی از فلز و عناصر دیگر است. صخره ها پر از مواد معدنی ارزشمند است. آنها همچنین حاوی سنگهایی هستند که ارزش ندارند ، که به آنها سنگهای زائد می گویند. مواد معدنی با ارزش باید از سنگ زباله جدا شوند.

سنگ معدن

جداسازی سنگ معدن از زباله ها

برای جدا کردن ان  از سنگ زباله ، ابتدا سنگها خرد می شوند. سپس مواد معدنی از سنگ معدن جدا می شوند. برای انجام این کار چند روش وجود دارد:

شیمیایی کردن: افزودن مواد شیمیایی مانند سیانید یا اسید برای حذف ناخالصی. این کار اغلب در دماهای بسیار بالا انجام می شود.

شناور سازی: افزودن ترکیبی است که به ماده معدنی با ارزش و شناور متصل می شود.

ذوب: تفت دادن سنگ در دمای بالاتر از ۹۰۰oC. این باعث می شود که به لایه ها تفکیک شود. سپس مواد معدنی با ارزش استخراج می شوند. این کار به انرژی زیادی نیاز دارد.

روش های استخراج سنگ معدن

روشهای اصلی مورد استفاده برای استخراج مواد معدنی از زمین عبارتند از:

استخراج زیرزمین

استخراج سطحی (روباز)

استخراج معدن

نتیجه گیری

برای استخراج سنگ از سنگ ، ابتدا سنگ خرد می شود. سنگ معدن از طریق شستشوی پشته ، شناور سازی یا ذوب از سنگ استخراج می شود. استخراج سنگ از سنگ می تواند انرژی زیادی ببرد.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *