سنگ آنتیک برای دکوراسیون داخلی منزل

سنگ آنتیک یک شیوه در استفاده از خرده سنگ ها (تراورتن ،مرمرو …) محسوب میشود که غالبا در دکوراسیون داخلی منزل: پشت تلویزیون، آشپزخانه و یا دیوار اتاق از ان استفاده میشود. برای نصب این سنگ از فرد مناسب استفاده کنید زیرا نحوه چسباندن ان تاثیر زیادی در زیبایی ان دارد.

قیمت سنگ انتیک و نصب ان

یکی از خوبی های سنگ انتیک طیف زیاد قیمت ان است به این دلیل که این سنگ ها تنوع زیادی در جنس و رنگ با هم دارند ولی خریداران نگران این موصوع نباشند زیرا این سنگ با قیمت های بسیار پایین نیز موجود می باشد زیرا بخش زیادی از این سنگ ها ضایعاتی می باشد پس نگران قیمت نباشید!

قیمت نصب ان نیز بر حسب اندازه حرده سنگ ها سنجیده میشود معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومن میباشد

سنگ آنتیک طبیعی یا گیوتین

برای تولید این سنگ ها از دستگاه هایی استفاده میشود که این سنگ هارا برش عرضی و طولی میزنند و قسمت پشت ان را ساب میزنند تا به سادگی قابل نصب بر روی دیوار باشد در عوض قسمت  جلویی ان دارای برجستگی های فراوان است که به ان زیبایی میبخشد و ان را منحصر به فرد میکند.مزیت دیگر این سنگ این است که پس از اجرا میتوان با روغن های مخصوص به درخشندگی و زیبایی ان افزود و کهنگی برای این مدل معنایی ندارد.برای به هم چسباندن سنگ های گیوتین از ملات رزینی استفاده میشود

سختی بسیار بالایی و قابلیت انعطاف پذیری بالا از ویژگی های بارز این سنگ است .در ساخت سنگ های آنتیک از ضایعات سنگ گرانیت، تراکیت ،سینیت، دیاباز، دیوزیت، آنزریت و ازاکت استفاده نمی شود زیرا این نوع سنگ ها دارای سختی بسیار بالایی هستند و فرآیند برش و صیقل را با مشکل مواجه می کنند.

انواع سنگ آنتیک طبیعی

آنتیک از نوع سنگ تراورتن

بیشترین استفاده از این سنگ نمونه ی تراورتنی ان است.تراورتن از چشمه های اب گرم بوجود می اید و جنس ان از اهک است ویژگی های خوب این سنگ از جمله تحمل بالای ان در گرما و فشار و همچنین قابلیت برش و صیقل در کنار زیبایی و قیمت پایین این سنگ را منحصر به فرد و تقاضا را برای خرید ان بالا برده است .

در سنگ های آنتیک میزان چسبندگی و ترکیب ان با ملات بسیار مهم است در این زمینه نیز سنگ تراورتن با تخلخل بالا و حفره های زیاد کار را راحت کرده است

سنگ مالون یا بادبر

این نوع سنگ ها پس از استخراج ار معدن با چکش کوبیده میشوند تا سطح انها صاف شود و سپس ان هارا به صورت مکعب های مربه یا مستطیل در می اورند  البته شکل های نا منظم این سنگ استفاده ی بیشتری دارد احتمالا شکل های متنوعی از ان را تا به حال مشاهده کرده اید زیرا در بسیاری از محوطه ها ، حیاط و فضای سبز از این سنگ استفاده میشود .

اگر چهار سطح ملات خور ان سابیده شده باشند به ان نیم تراش  واگر سطح پشت و نمای ان سابیده شده باشد به ان تمام تراش گویند.

این سنگ در کشور های اروپایی از پر طرفدارترین سنگ ها محسوب میشود و در ایران نیز به دلیل زیبایی و مقاومت بالایی که دارد مورد توجه قرار گرفته است .

سنگ انتیک مصنوعی

این نوع پنل ها کامپوزیتی و جایگزینی  برای سنگ، چوب، و آجر طبیعی می باشند که البته به دلیل قابلیت شست و شو نسبت به سایر از قیمت بالاتری برخوردار است ( هرچند جای محصول زبیعی را نمی گیرد)این پنل های دکوراتیو دارای ظاهری تقریبا و قابل شست و شو بوده و نیز عایق کامل رطوبت، صوت و حرارت می باشد . در نصب این نوع از انتیک ها از نوعی چسب استفاده میشود و همانطور که گفته شد برای بخش طبیعی ان از ملات سیمان استفاده میشود

سنگ انتیک اشپزخانه

مزیت های سنگ آنتیک

تنوع بالا و طرح های متنوع

سهولت کار با این سنگ

ترکیب با سایر محصولات دکوراتیو مانند کاغذدیواری ، بلکا ، رنگ ، سرامیک ، شیشه و غیره

تسریع نصب

بالا درهم بودن طبیعی رنگها و نقشها در سنگ آنتیک باعث عدم خستگی و ایجاد حس تازگی  می شود.

مقاومت در برابر آتش

کم شدن آلودگی صوتی

سنگ آنتیک

معایب سنگ آنتیک

امکان تجمع حشرات در بین بندهای سنگ آنتیک

برای فضا های قوسی غیر قابل نصب می باشد

کاربردهای  سنگ آنتیک

نمای بیرونی سرویس بهداشتی وحمام

روی شومینه

بین کابینت آشپزخانه

پشت تلویزیون LED و دیوار اتاق خواب

حال و سالن پذیرایی ویترین مغازه ها و اماکن تجاری

تابلو سنگ و دکوراسیون ویلاها و هتل های لوکس

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *